• t-euml-dish-t-euml-flas-euml-sh-kat-euml-r-rregullat-e-arta-t-euml-komunikimit-joarmiq-euml-sor_hd

  Të dish të flasësh: Katër rregullat e arta të komunikimit joarmiqësor

  Jan 26 • 4 Views • Comments Off

  Një teori për të transformuar çdo diskutim në një shkëmbim konstruktiv. Katër etapa që na ndihmojnë të shprehim emocionet tona. Ja sekreti për t’u dëgjuar dhe kuptuar nga të tjerët. Mirela Sulo Psikologe Në punë, në familje, me miqtë,...

 • 10487493_258469484361996_9150759035956552774_n

  Pse nuk kalon kollitja?

  Jan 26 • 5 Views • Comments Off

  Ju ka ardhur në majë të hundës kollitja e lodhshme? Ka shumë arsye për shkak të të cilave kolla nuk kalon, ua vështirëson funksionimin e përditshëm dhe ua prish kualitetin e jetës. Sistemi i irrituar i frymëmarrjes për shkak të ftohtit ose...

 • 974163_527435347320971_1669629869_n

  Çajërat dhe pijet e tjera kundër celulitit

  Jan 25 • 11 Views • Comments Off

  Kurat natyrore që na propozojnë herbalistët dhe mjekësia orientale janë veçanërisht të dobishme në rastin e celulitit. Kurat natyrore që na propozojnë herbalistët dhe mjekësia orientale janë veçanërisht të dobishme në rastin e celulitit,...

 • lodhja-1385978793

  LODHJA DHE TRAJTIMI I SAJË

  Jan 25 • 13 Views • Comments Off

  LODHJA DHE TRAJTIMI I SAJË Çrregullimet e gjumit, kequshqyerja, mungesa e aktiviteteve fizike, stresi, apo sëmundje të caktuara, klasifikohen si përgjegjësit kryesor që ndikojnë në shtimin e lodhjes dhe vështirësive të shumta që na shfaqen në...

 • images

  Një Ilaç i Thjesht dhe Efektiv për Fyt të Skuqur

  Jan 18 • 26 Views • Comments Off

  Zakonisht gjatë vjeshtës dhe dimrit na skuqet dhe dhemb fyti dhe në vend se të bësh turr të marrësh medikamente që në anën tjetër zvogëlojnë imunitetin natyral të organizmit, mëso të përgatitësh këtë ilaç që është shumë i lehtë për...

 • pigmentimi-afatgjat-euml-i-vetullave_hd

  Pigmentimi afatgjatë i vetullave

  Jan 18 • 23 Views • Comments Off

  Çfarë është Pigmentimi i vetullave? Pigmentimi i vetullave është vendosja e ngjyrave organike në brendi të shtresës së sipërme të lëkurës (epidermë) në ato pjesë ku paraqitet nevoja. Ju lutem mos lejoni të tjerët t’ju ngatërrojnë me...

 • download

  DOMOSDOSHMËRIA E HESHTJES!

  Jan 18 • 26 Views • Comments Off

  “Nuk ka gjë më të keqe për njeriun se sa të flasë tepër.” – Heshtja është pika kulmore e moralit të lartë. – Njeriu që hesht dhe nuk flet gjëra të kota ka shpëtuar prej rreziqeve të kësaj bote. – Heshtja ndaj së kotës...

 • flok-euml-t-euml-bukur-edhe-n-euml-dim-euml-r_hd

  Flokë të bukur edhe në dimër.

  Jan 18 • 26 Views • Comments Off

  Gjatë stinës së ftohtë flokët janë mjaft të ndjeshëm ndaj temperaturave të ulëta, Megjithatë, ekzistojnë disa forma kujdesi, mjaft të thjeshta që nuk duhen neglizhuar. Truke nga revistaclass për flokë më të shëndetshëm gjatë periudhës...

 • cilat-jan-euml-shenjat-se-lindja-euml-sht-euml-af-euml-r_hd

  Cilat janë shenjat se lindja është afër?

  Jan 18 • 19 Views • Comments Off

  Lindja e fëmijës është ngjarja të cilën jeni duke e ëndërruar me muaj. Mund të keni emocione të përziera, për disa momente jeni e lumtur dhe fluturoni prej gëzimit që do të bëheni nënë dhe më pas mund të keni frikë e ankth për lindjen si...

 • mishi-ca-k-euml-shilla-q-euml-nuk-duhen-neglizhuar_hd

  Mishi, ca këshilla që nuk duhen neglizhuar

  Jan 18 • 18 Views • Comments Off

  Që mishi të jetë më i shijshëm, ja disa truke të thjeshta. Ndonjëherë mjaftojnë vetëm disa truke që ushqimi të jetë më i shijshëm. Lexo këto këshilla të thjeshta dhe do të vëresh që mishi do të jetë më i mirë. Gjatë pjekjes së...

Të reja
Shëndetësi

Shtatzania Shtatzania

cilat-jan-euml-shenjat-se-lindja-euml-sht-euml-af-euml-r_hd

Cilat janë shenjat se lindja është afër?

Jan 18 • 19 Views • Comments Off

Lindja e fëmijës është ngjarja të cilën jeni duke e ëndërruar me muaj. Mund të keni emocione të përziera, për disa momente jeni e lumtur dhe fluturoni prej...

download

Testet e Shtatzënisë

Për shëndetin e nënës dhe fëmijës është mjaft e rëndësishme që një grua të dijë sa më shpejt faktin se ajo tashmë është...

Jan 13 • 14 Views

grua-shtatzane-pregnant-woman

7 hapa për përkujdesje personale gjatë shtatzënisë.

7 hapa për përkujdesje personale gjatë shtatzënisë Shtatzënia sjell me vete shumë ndryshime hormonale, fizike dhe psikologjike....

Dec 14 • 27 Views

Ushqime & Dieta Ushqime & Dieta

mollat

10 Ushqimet e Shendetshme Per Detoksifikim Trupi.

Dec 14 • 35 Views • Comments Off

Kur behet fjale per detoksifikim te trupit tone ka shume teknika qe mund ti ndjekesh dhe suplement qe mund te marresh per te kryer detoksifikimin. Por, menyra me e mire...

lakra_turshi

Dieta Me Lakra Turshi – Humb 2 Kilogram Per 4 Dite.

Dieta Me Lakra Turshi Dieta me lakra turshi ofron te humbni deri në 2 kilogramë per kater dite. Për kete diete me te...

Dec 14 • 26 Views

Mjekësi Mjekësi

10487493_258469484361996_9150759035956552774_n

Pse nuk kalon kollitja?

Jan 26 • 5 Views • Comments Off

Ju ka ardhur në majë të hundës kollitja e lodhshme? Ka shumë arsye për shkak të të cilave kolla nuk kalon, ua vështirëson funksionimin e përditshëm dhe ua...

lodhja-1385978793

LODHJA DHE TRAJTIMI I SAJË

LODHJA DHE TRAJTIMI I SAJË Çrregullimet e gjumit, kequshqyerja, mungesa e aktiviteteve fizike, stresi, apo sëmundje të caktuara,...

Jan 25 • 13 Views

images

Një Ilaç i Thjesht dhe Efektiv për Fyt të Skuqur

Zakonisht gjatë vjeshtës dhe dimrit na skuqet dhe dhemb fyti dhe në vend se të bësh turr të marrësh medikamente që në anën...

Jan 18 • 26 Views

Modë & Estetikë Modë & Estetikë

974163_527435347320971_1669629869_n

Çajërat dhe pijet e tjera kundër celulitit

Jan 25 • 11 Views • Comments Off

Kurat natyrore që na propozojnë herbalistët dhe mjekësia orientale janë veçanërisht të dobishme në rastin e celulitit. Kurat natyrore që na propozojnë...

pigmentimi-afatgjat-euml-i-vetullave_hd

Pigmentimi afatgjatë i vetullave

Çfarë është Pigmentimi i vetullave? Pigmentimi i vetullave është vendosja e ngjyrave organike në brendi të...

Jan 18 • 23 Views

flok-euml-t-euml-bukur-edhe-n-euml-dim-euml-r_hd

Flokë të bukur edhe në dimër.

Gjatë stinës së ftohtë flokët janë mjaft të ndjeshëm ndaj temperaturave të ulëta, Megjithatë, ekzistojnë...

Jan 18 • 26 Views

Fitness Fitness

ushtrimet_4203

7 ushtrimet më të mira për muskujt e barkut.

Dec 14 • 34 Views • Comments Off

Ne fakt ushtrimet për muskujt e barkut janë nga me te vështirat, te lodhshmet dhe rrjedhimisht me te mërzitshmet. Veçanërisht kur je ne mbi peshe dhe ke pak bark....

muskujt-e1414496049902

Mjekësi sportive: Traumat muskulare, format e trajtimit.

Dëmtimet muskulare janë ngjarje të shpeshta në të gjitha disiplinat sportive, duke përfaqësuar rreth 25% të traumave të sportit....

Dec 14 • 21 Views

dhimbje-muskul-e1415790959905

Pikat e dhimbjes, problemet që na shkaktojnë dhe trajtimi.

Pikat e dhimbjes shkaktojnë ose kontribuojnë një sërë problemesh, si: dhimbje koke, qafe, shpatullash, mesi, sindromën e...

Dec 14 • 24 Views

Këshilla Këshilla

974163_527435347320971_1669629869_n

Çajërat dhe pijet e tjera kundër celulitit

Jan 25 • 11 Views • Comments Off

Kurat natyrore që na propozojnë herbalistët dhe mjekësia orientale janë veçanërisht të dobishme në rastin e celulitit. Kurat natyrore që na propozojnë...

flok-euml-t-euml-bukur-edhe-n-euml-dim-euml-r_hd

Flokë të bukur edhe në dimër.

Gjatë stinës së ftohtë flokët janë mjaft të ndjeshëm ndaj temperaturave të ulëta, Megjithatë, ekzistojnë...

Jan 18 • 26 Views

mishi-ca-k-euml-shilla-q-euml-nuk-duhen-neglizhuar_hd

Mishi, ca këshilla që nuk duhen neglizhuar

Që mishi të jetë më i shijshëm, ja disa truke të thjeshta. Ndonjëherë mjaftojnë vetëm disa truke që ushqimi...

Jan 18 • 18 Views